Atrakcje w okolicy hotelu

Gmina Kórnik

Gmina Kórnik przyciąga turystów nie tylko zabytkami, ale także pięknymi terenami rekreacyjnymi usytuowanymi wzdłuż jezior oraz rozlewisk Warty. Malowniczy ciąg jezior kórnickich wraz z ciągiem jezior zaniemyskich, tworzy łańcuch połączonych ze sobą zbiorników wodnych zwanych Rynną Kórnicko – Zaniemyską.

Neogotycki Zamek Działyńskich

Neogotycki Zamek Działyńskich, po którego komnatach i ogrodach jak mówi legenda przechadza się „Biała Dama”.

Arboretum Kórnickie

Chlubą kórniczan jest również słynne Arboretum Kórnickie przy Zamku. Należy ono do Instytutu Dendrologii Polskiej Akademii Nauk. Zebrano w nim bogatą kolekcję drzew i krzewów pochodzących ze strefy klimatu umiarkowanego półkuli północnej.

Statek żeglugi śródlądowej Anna Maria

Piękne okolice malowniczego miasta Kórnik, z jego niepowtarzalnym Zamkiem, oraz jeziorem, to atrakcje, którymi można cieszyć się z pokładu statku żeglugi śródlądowej Anna Maria. Statek odbywa rejsy po jeziorze kórnickim, zapewniając jego pasażerom moc atrakcji i emocji.

Rogalin

Kilkanaście kilometrów od hotelu znajduje się Rogalin. Zwiedzić tam można wspaniały zespół parkowo – pałacowy oraz niezwykle ciekawą świątynię. Tam właśnie mieszczą się słynne dęby rogalińskie. Takiego skupiska, liczących nawet 600 lat dębów nie ma nigdzie indziej w Europie. Najsłynniejsze z nich to: 3 rosnące w przypałacowym parku w Rogalinie „Lech”, „Czech” i „Rus” oraz Edward stojący na zboczu doliny Warty. Znajduje się tu także piękny pałac wzniesiony przez Kazimierza Raczyńskiego na przełomie lat 60-tych i 70-tych XVIII w.

Dwór w Koszutach

Dwór w Koszutach to piękny szlachecki dwór wraz z urokliwym parkiem krajobrazowym, w którym znajduje się Muzeum Ziemi Średzkiej. Jest doskonałą ilustracją bogatej spuścizny ziemiańskiej dawnej Wielkopolski. Goście zwiedzający Muzeum mają niepowtarzalną okazję zagłębić się w klimat rodzimej tradycji, poznając jedno z tych miejsc, w którym dokonywało się owo tajemnicze przekazywanie wspaniałej i przebogatej kultury narodowej, budującej tożsamość każdego mieszkańca Polski.

Kórnickie Centrum Rekreacji i Sportu „Oaza”

Kórnickie Centrum Rekreacji i Sportu „Oaza” to nowoczesny kompleks sportowo – rekreacyjny, który oferuje szeroki asortyment atrakcji i usług. W skład obiektu o łącznej powierzchni użytkowej 8600 m2 i kubaturze 66 600 m3, wchodzi hala widowiskowo – sportowa oraz kryta pływalnia.

Newsletter