Atrakcje w okolicy hotelu
Gmina Kórnik
Gmina Kórnik przyciąga turystów nie tylko zabytkami, ale także pięknymi terenami rekreacyjnymi usytuowanymi wzdłuż jezior oraz rozlewisk Warty. Malowniczy ciąg jezior kórnickich wraz z ciągiem jezior zaniemyskich, tworzy łańcuch połączonych ze sobą zbiorników wodnych zwanych Rynną Kórnicko – Zaniemyską.
Neogotycki Zamek Działyńskich
Początki kórnickiego Zamku sięgają początku XV w.
Budowla była niejednokrotnie restaurowana, z czego największe zmiany wprowadził ród Działyńskich. Obecny kształt Zamku zawdzięczamy przebudowie dokonanej przez Tytusa Działyńskiego oraz jego syna, Jana. Ostatecznie Zamek urządzony został przez Władysława Zamoyskiego i jego siostrę, Marię.
Obecnie w Zamku funkcjonuje muzeum, w którym udostępnione do zwiedzania są pomieszczenia tj. Sala Jadalna, Zakątek Myśliwski oraz wiele innych. Pomieszczenia zaaranżowane są w sposób w jaki wyglądały za czasów ostatnich właścicieli, co nadaje unikatowy charakter i poczucie, jakby właściciele dopiero co opuścili mury Zamku.
Z Zamkiem kojarzony jest jeden z najpopularniejszych polskich duchów, Białą Dama, która według legendy o północy w towarzystwie rycerza na czarnym koniu przemierza parkowe alejki.
Arboretum Kórnickie
Arboretum Kórnickie znajdujące się tuż przy Zamku zostało założone w 1. poł. XIX w. przez Tytusa Działyńskiego. Ta kolekcja roślin pochodzących z północnej strefy klimatu umiarkowanego jest najstarszą oraz największą kolekcją w Polsce. Pracę Tytusa kontynuował jego syn, Jan oraz wnuk Władysław Zamoyski.
Arboretum ma ponad 50 ha powierzchni, na któych znajduje się ponad 3500 gatunków roślin.
Chlubą Arboretum bez wątpienia jest kolekcja różaneczników, magnolie, najstarszy w Polsce Cypryśnik Błotny oraz tzw. “gruszki na wierzbie”, czyli Grusza Wierzbolistna.
Arboretum Kórnickie jest obiektem naukowym, na jego terenie funkcjonuje Instytut Dendrologii PAN.
Promenada im. Wisławy Szymborskiej
Trasa spacerowa wzdłuż jeziora. Piękne widoki towarzyszą spacerującym na każdym kroku.
Wyposażona w ławki, place zabaw, punkt widokowy oraz oświetloną kładkę prowadzącą na drugi brzeg.
Promenada została nazwana na cześć Wisławy Szymborskiej. Polskiej noblistki urodzonej w Kórniku w byłym folwarku, Prowencie.
Statek żeglugi śródlądowej Anna Maria
Piękne okolice malowniczego miasta Kórnik, z jego niepowtarzalnym Zamkiem, oraz jeziorem, to atrakcje, którymi można cieszyć się z pokładu statku żeglugi śródlądowej Anna Maria. Statek odbywa rejsy po jeziorze kórnickim, zapewniając jego pasażerom moc atrakcji i emocji.
Rogalin
Kilkanaście kilometrów od hotelu znajduje się Rogalin. Zwiedzić tam można wspaniały zespół parkowo – pałacowy oraz niezwykle ciekawą świątynię. Tam właśnie mieszczą się słynne dęby rogalińskie. Takiego skupiska, liczących nawet 600 lat dębów nie ma nigdzie indziej w Europie. Najsłynniejsze z nich to: 3 rosnące w przypałacowym parku w Rogalinie „Lech”, „Czech” i „Rus” oraz Edward stojący na zboczu doliny Warty. Znajduje się tu także piękny pałac wzniesiony przez Kazimierza Raczyńskiego na przełomie lat 60-tych i 70-tych XVIII w.
Dwór w Koszutach
Dwór w Koszutach to piękny szlachecki dwór wraz z urokliwym parkiem krajobrazowym, w którym znajduje się Muzeum Ziemi Średzkiej. Jest doskonałą ilustracją bogatej spuścizny ziemiańskiej dawnej Wielkopolski. Goście zwiedzający Muzeum mają niepowtarzalną okazję zagłębić się w klimat rodzimej tradycji, poznając jedno z tych miejsc, w którym dokonywało się owo tajemnicze przekazywanie wspaniałej i przebogatej kultury narodowej, budującej tożsamość każdego mieszkańca Polski.
Kórnickie Centrum Rekreacji i Sportu „Oaza”
Kórnickie Centrum Rekreacji i Sportu „Oaza” to nowoczesny kompleks sportowo – rekreacyjny, który oferuje szeroki asortyment atrakcji i usług. W skład obiektu o łącznej powierzchni użytkowej 8600 m2 i kubaturze 66 600 m3, wchodzi hala widowiskowo – sportowa oraz kryta pływalnia.